Smaller Default Larger

„Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy, do zabawy wspólnej, do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie, szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie.”

 

 

W piątek, 9 października 2020 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie. Uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności uczniowskiej. Odświętne stroje galowe, kolorowe birety na głowach uczniów, dekoracja sali – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Dyrektor szkoły Grzegorz Weber serdecznie przywitał wszystkie dzieci, a one udowodniły pięknym śpiewem i recytacją wierszy, że są już gotowe do uroczystego ślubowania. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej na sztandar naszej szkoły. Dzieci ślubowały: ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, słuchać nauczycieli, kochać swoją Ojczyznę, swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia, dokonanego przez pana dyrektora symbolicznym piórem. Na twarzach wszystkich dzieci malowało się wielkie skupienie.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali tarcze szkolne oraz upominki: dyplomy pasowania, zakładki do książek, a także wypełnione po brzegi słodkościami rogi obfitości. Po ceremonii dzieci chętnie pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce i wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły.

Alicja Haranin