Smaller Default Larger

       IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to święto edukacyjne, które obchodziliśmy 04 października w naszej szkole. Celem akcji było zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów! Nie przypominały one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni jednak w losy z tabliczką mnożenia tworzyli  Patrole Egzaminacyjne. Każdy, kto zdał egzamin, otrzymał tytuł  Experta Tabliczki Mnożenia.

Święto rozpoczęliśmy bardzo uroczyście i kolorowo. Patronem i symbolem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest sowa, a w naszej szkole specjalna sowa o imieniu Sopia (w imieniu ukryta jest niezwykła liczba Pi). Sopia miała specjalny list do naszych uczniów z praktycznymi radami jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia. Idąc za radą mądrego ptaka rymowaliśmy tabliczkę mnożenia na wszelkie sposoby.

Uczniowie przygotowali też pod opieką nauczycieli plastyki ciekawą galerię sów i sóweczek oraz plakaty. Takiego zbioru sów jeszcze w szkole nie mieliśmy. Ale największą radość sprawił naszym uczniom trening tabliczki mnożenia podczas  gier i zabaw z kartami Grabowskiego.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był w tym roku bardzo wesoły i wzbudził sporo emocji.

zdj (8)
zdj (5)
zdj (3)
zdj (4)
zdj (7)
zdj (9)
zdj (1)
zdj (10)
zdj (13)
zdj (11)
zdj (12)
zdj (2)
zdj (6)