Smaller Default Larger

Po długiej przerwie przywitaliśmy w klasach 1-3 długo oczekiwanego gościa. Odwiedziła nas znana i lubiana pani Gabrysia Naporowska-Rodak z Biblioteki Miejskie w Lądku-Zdroju. Dzieci spragnione nowych wrażeń bardzo chętnie wzięły udział w warsztatach zaproponowanych przez panią Gabrysię. Wszyscy z uwagą wysłuchaliśmy informacji o tym, jaka jest historia książki. Od papirusowych zwojów i glinianych tabliczek, po współczesne- bardzo nowoczesne książki. Poznaliśmy tajemnice pisma i historię alfabetu, wiemy już co to jest pismo klinowe, jak wyglądały hieroglify oraz jak powstawał alfabet grecki czy bliższe nam pismo łacińskie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak pani Gabrysia opowiadała o procesie powstawania książki. Nie wystarczy dobry pomysł i klawiatura komputera - potrzebny jest także papier, tusz oraz różne maszyny, które to wszystko dobrze połączą. Potem z masy makulaturowej i suszonych kwiatów powstawały wyjątkowe czerpane kartki. Każda klasa ma swoją piękną pamiątkę z zajęć. Dziękujemy pani Gabrysi za interesujące spotkania oraz rozbudzenie na nowo naszej czytelniczej wyobraźni.

 

zdj1
zdj2
zdj3
zdj4