Smaller Default Larger

Hasło przewodnie tegorocznego święta: „Z książką Ci do twarzy” 

Już od 21 lat na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL - Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie aktualnej oferty biblioteki ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw zakupionych przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły.

Nasza Biblioteka po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody święta, organizując wiele przedsięwzięć promujących czytelnictwo.
Świętowanie rozpoczęliśmy od wizyty najmłodszych uczniów w czytelni biblioteki szkolnej, gdzie po wysłuchaniu „Kaczki dziwaczki” Jana Brzechwy powstały piękne portrety bohaterki utworu. W czytelni na bieżąco prezentowane są  wystawy najciekawszych prac uczniów.

Od 13 października b.r.  zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę prac pokonkursowych „ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI ”.

W tym miesiącu odbędzie się pasowanie uczniów klas pierwszych na „Czytelnika biblioteki szkolnej”. Nasza szkoła bierze udział w projekcie społecznym „Mała książka – wielki człowiek”. Uczniowie otrzymają prezenty … nawiązujące do hasła  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2020 – „Z książką Ci do twarzy”.

Zachęcamy wszystkich do częstych wizyt w Bibliotece i do aktywnego włączania się w kolejne inicjatywy.