Smaller Default Larger

    Cieszę się bardzo z nowego grona  czytelników, którzy tradycyjnie brali udział w „Pasowaniu na czytelnika”.  A w tym roku wyjątkowe świętowanie, bowiem połączone z  obchodami Międzynarodowego Dnia pluszowego MisiaUczniowie klas pierwszych 25 listopada  przynieśli swoje ulubione maskotki, duże i małe, szare, bure i kolorowe, nowiutkie i z wytartym futerkiem, ukochane pluszowe misie. Dzieci zapoznały się z historią Święta Misia i z pochodzeniem tej popularnej zabawki. Wysłuchały bajeczki-czytanki o najbardziej znanym i lubianym Kubusiu Puchatku i jego przygodach oraz odtańczyły wesoły misiowy taniec. Po tym nastąpił najważniejszy moment  spotkania – pasowanie na czytelnika. Panie bibliotekarki, w obecności wychowawców  klas,  wielką zakładką, która pamięta najstarsze biblioteczne historie i sekrety, pasowały dzieci na czytelników. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy  i słodycze niespodzianki, oczywiście słodziutkie  Misie Lubisie. Pierwszaki już od września chętnie i często odwiedzają bibliotekę, poszukując  swoich ulubionych bohaterów, a od dziś oficjalnie są już czytelnikami.

Gratuluje i życzę  zapału do czytania