Smaller Default Larger

    Są w dziejach narodów daty, które mają wymiar symboliczny. Bez wątpienia w historii Polski taką datą jest 11 listopada – obchodzony jako Narodowe Święto Niepodległości. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Spełniły się marzenia kilku pokoleń Polaków o życiu w wolnej i suwerennej Ojczyźnie. Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jeden z najważniejszych dni  w roku. 11 listopada w naszej szkole co roku manifestuje się  z dumą miłość do Ojczyzny.

    W tym roku w atmosferę wydarzeń poprzedzających ten dzień wprowadza wystawa w bibliotece szkolnej Droga Polski do niepodległości, którą można oglądać od 5 do 22 listopada. Poza tym przygotowano bogaty wybór literatury zachęca do  poznawania  naszych  zwyczajów . Poznasz polskie stroje ludowe, tańce, nasze skarby narodowe, historię polskiego orła oraz  rośliny i zwierzęta. Oprócz poezji patriotycznej można poczytać  polskie legendy i podania.

 

11_listopada-wystawa (3)
11_listopada-wystawa (4)
11_listopada-wystawa (1)
11_listopada-wystawa (2)


Serdecznie zapraszam