Smaller Default Larger

    Nasza biblioteka każdego roku biblioteka przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które zostało zainicjowane w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych (International Association of School Libriarianship - IASL).

Celem tej akcji jest wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych; przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. To okazja, aby zainteresować Was działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami.

    Z tej okazji nauczyciel bibliotekarz i uczniowie działający w aktywie bibliotecznym zorganizowali różnorodne imprezy, między innymi: spotkania czytelnicze klas pierwszych i drugich, zbiórkę książek, wręczanie nagród zwycięzcom konkursu czytelniczego „Mieszkam w bibliotece, jestem z książki” wraz z wystawą pokonkursową, konkurs wiedzy ogólnej klas trzecich „Omnibus klas trzecich”, gazetkę informacyjną i wystawę prac uczniów „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.