Smaller Default Larger
zdj (1)
zdj (8)
zdj (9)
zdj (2)
zdj (5)
zdj (3)
zdj (6)
zdj (4)
zdj (10)
zdj (7)

    30 listopada,  w mroźny i wietrzy dzień,  uczniowie klas pierwszych, w odświętnych strojach,  przybyli do sali widowiskowej w CKiR Lądek- Zdrój na uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” biblioteki szkolnej i biblioteki CKiR. Na początek była wspaniała niespodzianka przygotowana przez grupę  „Ale Teatr”. Dziesięcioro uczniów z klas II- V  przedstawiło współcześnie bolący problem  książek, czyli  „O tym, jak Baba Jaga chatkę z piernika zburzyła i pensjonat postawiła”. Najmłodsi wzorowo zdali egzamin ze znajomości książek dla dzieci, po czym  złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki. Otrzymali do pokolorowania ilustracje ciekawych  nowości wydawniczych, dostępnych w bibliotece i zakładki do książek. Wreszcie przyszedł czas na zabawę i słuchanie fragmentu  ciekawej książki dla najmłodszych.

   Uczniowie wraz z wychowawcami podarowali bibliotekom kwiaty doniczkowe i plakat, wykonane własnoręcznie a mówiące o poszanowaniu książek.

Biblioteka Szkolna
Beata Ludwiniak