Smaller Default Larger
zdj (1)
zdj (8)
zdj (4)
zdj (2)
zdj (6)
zdj (10)
zdj (5)
zdj (3)
zdj (9)
zdj (7)

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, jak każdego roku, obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... . Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa… . Stąd też pomysł  na akcję ogólnoszkolną „Dzień z pluszowym przyjacielem - Misiem”. W piątek 23 listopada, większość społeczności szkolnej,  przyniosła do szkoły swoje ukochane pluszowe maskotki. W tym szczególnym dniu  towarzyszyły nam w szkole…..? Były pamiątkowe fotografie przy „misiowej ściance” i czas na „małe co nie co”.

    Wychowawca I grupy świetlicowej Małgorzata Wołczacka i bibliotekarz szkolny Beata Ludwiniak, wraz z grupą uczniów klas starszych, przygotowały dla najmłodszych uczniów „Misiową niespodziankę”. Wesołe zabawy, okrzyki i pląsy przy muzyce w towarzystwie „Przyjaciół ze Stumilowego  Lasu” zapewniły pierwszaczkom niezapomniane doznania  i zachęciły do poznawania innych przygód, zapisanych na kartkach książek, dostępnych w bibliotece szkolnej.

    Dzieci słuchały głośnego czytania opowiadania pod tytułem  „Tajemniczy dzień” , o tym co pewnego dnia przydarzyło się Puchatkowi. Po czym bez wahania odgadły ten jakże tajemniczy tytuł. Chórem wykrzyczały, że to z prostej przyczyny , -„Bo dzisiaj jest święto Puchatka. Kubuś ma , SWOJE URODZINY!"

Na koniec każde dziecko z ochotą zanurzyło rękę w  „Zaczarowanej baryłce na małe co nie co”. Miodowe cukierki bardzo nam smakowały.

 

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie zakupu słodyczy (miodowych cukierków).