Smaller Default Larger

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ SZKOLNYCH W RAMACH AKCJI POD PATRONATEM FUNDACJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 GRUDZIEŃ  2016

 Rok 2016 rokiem HENRYKA SIENKIEWICZA

 GRUDZIEŃ :

  • 2 grudnia urodziła się Helena Bechlerowa, autorka książek dla dzieci audycji radiowych. Przypomnijmy jej opowiadania i powieści, takie jak : Kolczatek, Zaczarowana fontanna, Ciocia Arnika, Przygoda na balkonie, Kącik ze smokiem i inne.
  • 6 grudnia obchodzimy Międzynarodowy dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez ONZ w 1992 roku
  • 6 grudnia to okazja do poczytania prześmiesznych książek Sempe i René Gościnnego o przygodach małego nicponia Mikołajka i jego kolegów.
  • Książka pod każdą choinką! W Święta Bożego Narodzenia każde dziecko powinno znaleźć pod choinką książkę wraz z deklaracją rodziców lub opiekunów, że będą ją dziecku czytać. Nawet wtedy, kiedy już potrafi czytać samo!
  • 2 grudnia rocz. ur. Jana Kasprowicza znakomitego tłumacza klasyki lit. dla dzieci, m.in. Piotrusia Pana.
  • Akcja „Zima z książką”! – rozpoczynamy trzymiesięczny (grudzień, styczeń, luty) cykl spotkań z książką organizowanych pod tym hasłem. Jasełka oraz spotkania czytelnicze „z małym co nieco” – Spotkanie wigilijne z książką oraz wspólne kolędowanie.
  • 17 grudnia urodziny Krystyny Boglar autorki książek dla dzieci : Nie głaszcz kota pod włos, Gucio i Cezar, Stonoga i in.
  • 17 grudnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz. To doskonała okazja do tego , by zwłaszcza rodzice i opiekunowie poświęcili dzieciom czas na rozmowę o rzeczach ważnych dla najmłodszych, a także o wszystkim tym, czym chcieliby podzielić się z najbliższymi.
  • 29 grudnia przypada rocznica urodzin Ludwika Jerzego Kerna. Zachęcamy do czytania jego utworów : Ferdynand Wspaniały, Karampuk, Spacer z koniem i wielu innych.

 

Koordynator CPCD : Beata Ludwiniak