Smaller Default Larger

    Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych po pewnym polowaniu, właściciel sklepu z zabawkami wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. I do tej pory, od stu lat te pluszaki niezmiennie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają i łagodzą lęk przed samotnością. 25 listopada uczniowie najmłodszych klas przynieśli do szkoły swoje ukochane maskotki, aby razem uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia (ulubionej przytulanki dzieci).

Starsi koledzy wcielili się w rolę przyjaciół ze Stumilowego lasu i wspaniale odegrali charaktery bajkowych postaci z książki A.A. Milnego „Kubuś Puchatek”. Nauka „Misiowego okrzyku i tańca” sprawiła dzieciom wiele radości i przyjemności. Po ciekawych zespołowych konkurencjach uczniowie zaprezentowali swoje życzenia, wiersze i piosenki „Misiowe”. Była oczywiście „Misiowa czytanka” i „Misiowe Przyrzeczenie”. Wesoło mijały chwile na misiowych ,wesołych harcach w towarzystwie ogromnego pluszowego misia. A gdy już zgłodnieliśmy Jubilat poczęstował nas smacznym miodowym „Tortem Misiowym”, za który bardzo serdecznie dziękujemy państwu Dudziak z cukierni „Pączek” .Myślę, że była to wspaniała okazja by zainteresować i zachęcić najmłodszych uczniów do czytania literatury dziecięcej, a szczególnie pozycji z „Misiowej biblioteczki”.

Fotorelacja >>>