Po raz pierwszy, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Lądku-Zdroju od 17 do 24 października obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Jest to ogólnopolska akcja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, której celem jest przybliżenie uczniom i rodzicom problematyki dysleksji. Inicjatorkami akcji w naszej szkole były Panie: Danuta Martyniszyn-Gołojuch i Brygida Moroz.

Fotorelacja >>>

Poniżej krótkie sprawozdanie:

• Na początku tygodnia na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informacyjno-edukacyjna na temat dysleksji oraz wystawa przybliżająca dzieciom sylwetkę Hansa Christiana Andersena.

• „Baśniowe spotkania - starsi czytają młodszym” – uczniowie klas czwartych i piątych czytali młodszym koleżankom i kolegom baśnie Andersena.

• Uczniowie klas szóstych na lekcjach języka polskiego poznali biografie sławnych dyslektyków.

• Zorganizowany został Szkolny Konkurs Literacki „ Rymowanki, wyliczanki, zabawy ortograficzne” dla uczniów klas II-VI.

• Uczniowie klas 0-I uczestniczyli w warsztatach grafomotorycznych „ Sprawne rączki”.

• W klasach IV-V na lekcjach plastyki i języka polskiego uczniowie projektowali ortograficzne zakładki do książek. Niektóre z nich zachwycają oryginalnością.

• Podsumowaniem akcji była wystawa prac literackich i plastycznych wykonanych przez uczniów podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Lista laureatów Szkolnego Konkursu Literackiego „ Rymowanki, wyliczanki, zabawy ortograficzne”.

Zwycięzcy w kategorii klas II-III

Zwycięzcy w kategorii klas IV-VI

I miejsce  - Alicja Kopytko, kl. II a

II miejsce – Bartosz Hetak, kl.II b

I miejsce – Jakub Jawornicki, kl. V b
II miejsce – Emilia Mozer, Maja Stępak, kl. IV b
III miejsce – Roksana Szulc, kl. V a

Wyróżnienie:

Natasza Tarasińska , kl. IV b
Wiktoria Żelichowska, kl. IV b
Weronika Stopyra, kl. V c
Julia Karmazyn, kl. V a

Laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.