Smaller Default Larger

    24 października br. nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Plakaty i telegram zamieszczony na stronie szkoły z zaproszeniem wszystkich uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej, zainteresowały i zmobilizowały całą społeczność szkoły do działania i świętowania. Hol i drzwi biblioteki zostały przystrojone girlandami z balonów. W bibliotece pięknie przystrojonej panował wesoły nastrój i ruch, niczym w pracowitym ulu. Uczniowie chętnie wypożyczali książki, czasopisma dziecięce i młodzieżowe, biorąc udział w biciu rekordu wypożyczeń. Do akcji przystąpili również pracownicy szkoły i udało nam się. 144 wypożyczenia, Gratuluję !!!.

     Aby było przyjemniej i słodko, za każdą wypożyczoną książką z koszyka ubywał cukierek, a uczniowie pamiętali, aby papierek wylądował w koszu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę zakładek ręcznie wykonanych o różnych kształtach, fakturze i wielkości. W tym dniu mogliśmy jak zawsze liczyć na naszych przyjaciół. Wolontariusze - uczniowie z LO im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju odwiedzili wszystkie klasy młodsze, aby głośno poczytać wybrane fragmenty książki Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”, czym zainteresowali i zachęcili do wypożyczenia tej pozycji i poznania dalszych przygód szczeniąt. Dziękuję również pani Hans za zasponsorowanie balonów, a sklepom państwa Walkowiak i Żabce z ul. Ogrodowej za ufundowanie słodyczy. Uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, życzenia, laurki i piękne, kolorowe rysunki.


Fotorelacja >>>

Bibliotekarz szkolny