Smaller Default Larger

    To, że czytanie uczy, bawi, pomaga w nauce, ułatwia kontakty interpersonalne, rozszerza horyzonty, czyli ogólnie mówiąc rozwija człowieka udowodniono już dawno. Przed nami długie jesienne, potem zimowe wieczory - magiczny czas, aby wspólnie z dzieckiem poczytać, wejść w świat bajek i baśni. W akcji Cała Polska Czyta Dzieciom słyszymy o 20 minutach codziennego czytania - to naprawdę wystarczy. Poświęćmy czas dziecku, dajmy mu szansę na wspólne przeżywanie emocji po ciekawej lekturze, puśćcie razem wodze fantazji: rozmawiajcie, wymyślajcie, rysujcie...Warto czytać książki z polecanej tzw. ZŁOTEJ LISTY- to książki mądre, wciągające i sprawdzone przez dzieci.
Czytanie – mądra rzecz! 

Zapraszam do bibliotek: szkolnej i miejskiej :)

 

1. Ranking czytelnictwa we wrześniu 2016 r.

2. Złota Lista dla rodziców

3. Plakat - Cała Polska czyta dzieciom