KONKURSY
SPORT
Sukcesy uczniów SP 1
w Lądku-Zdroju
 
PROGRAMY
PROJEKTY
Programy edukacyjne
i wychowawcze w naszej szkole.
 
AKTUALNOŚCI
Najnowsze wydarzenia
i informacje z życia szkoły.

 
FOTOGALERIA
Wydarzenia szkolne zatrzymane w kadrze.

 
Smaller Default Larger

     

     Kolejny raz Teatr Kurtyna z Krakowa gościł w progach naszej szkoły. Zdrowie, edukacja zdrowotna - postawy otwarte na poszukiwanie pomocy, kondycja zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zagrożenia dla życia związane z uzależnieniem od alkoholu oraz  uzależnienia behawioralne (od telefonów czy Internetu) to tematy przedstawionych uczniom spektakli.
     Najmłodsi uczniowie w spektaklu „Tajemniczy Skrzat”, poznali Lenkę, która nudząc się popołudniami gra na telefonie i gamepadzie, co wpływa niekorzystnie na jej zdrowie. Brak zainteresowania i kontroli ze strony rodziców popycha dziewczynkę w otchłań gier internetowych.
 Uczniowie klas 4-6 również obejrzeli spektakl opowiadający historię dziewczynki, która zauroczona kolegą z klasy próbuje wszelkimi sposobami zwrócić na siebie jego uwagę. „Niewinna gra" pokazuje, w jaki sposób   zagłębianie się w wirtualnym świecie gamerskim
i streamerskim wpływa zarówno na życie rodzinne jak i szkolne.                                                                                                         
     Starsi uczniowie natomiast mieli okazję obejrzenia spektakli „Na sygnale" oraz „Rodzinny dramat” poruszających temat używek oraz alkoholu  i tragicznych w skutkach konsekwencjach ich spożywania.  Uczniowie mogli zaobserwować, jak ogromny jest wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych nastolatków, jak ważne są relacje z rodzicami. Młodzież mogła także zaobserwować  wpływ problemów rodzinnych na depresję nastolatków.
Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej kolejny raz uczestniczą
w Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, której hasłem przewodnim w bieżącym roku jest ROSNĘ ZDROWO. Ciekawe godziny z wychowawcami, udział w wielu konkursach promujących zdrowy tryb życia, będący alternatywą dla używek, alkoholu i nagminnego korzystania z Internetu to propozycje dla uczniów naszej szkoły.
     Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lądku – Zdroju z sfinansowanie w/w spektakli i kampanii

     Zespół wychowawczo-profilaktyczny